Akkoca Köyü Forum'u
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hamburgere Karşı Bursa Burger

Hamburgere Karşı Bursa Burger Empty Hamburgere Karşı Bursa Burger

Mesaj tarafından özlem C.tesi 7 Mart - 18:41:03

Hamburgere Karşı Bursa Burger 85178

Bursa'da, 31 yaşında genç bir girişimci tarafından kurulan fast food firması, hamburgere karşı Türk damak tatlarını taşıyan ''Bursa burger''i üretiyor.

Genç iş adamı Hakan Şenipek, ailesinin tekstille uğraştığını ancak, kendisinin gıda sektörüne daha fazla ilgi duyduğunu söyledi.

2000'li yılların başında bir arkadaşıyla ortak kafe açtığını anlatan Şenipek, 2005 yılında ise kardeşiyle birlikte restoran işletmeye başladıklarını ifade etti. Restoran işletirken hedefinde gıda sektöründe bir marka yaratmak olduğunu dile getiren Şenipek, yurt içi ve dışında bu alanda geniş çaplı araştırmalar yaptığını anlattı.

''ABD'NİN HAMBURGERİNE RAKİP''

Sonunda ABD devlerinin hakim olduğu hamburger konusunda yatırıma karar verdiğini anlatan Şenipek, şunları söyledi:

''Yaklaşık 1 yıl bu alanda üretim, hijyen, kalite konularında eğitimler aldım, araştırmalarda bulundum. Firmaları gezdim, bilgiler topladım. Bu alanda farklı bir ürün yelpazesi oluşturmayı düşünürken bir fırında kare şekilli ekmeklerle karşılaştım. Bursa'da sadece bir fırın tarafından üretilen bu kare ekmeği kullanmaya karar verdim. ABD'nin hamburgerine rakip ama farklı bir ürünle yola çıktım ve 'Bursa burger'ini ürettim. Bu ekmek şimdi bizim özel ürünümüz oldu. Talebe göre et ürünü olarak köfte, dana biftek ve tavuk kullanıyoruz. Ketçap ve mayonez yerine salçalı domates sosunu tercih ediyoruz.''

''ALANINDA İSİM YAPMIŞ FİRMALARLA MÜCADELE EDİYORUZ''

Bir alışveriş merkezinin fast food katında, alanında dev olan ABD'li fast food firmalarıyla rekabet etmeye çalıştıklarını vurgulayan Şenipek, ''Onlar sektörde yıllarını harcamış büyük firmalar ama ben de Türk malı fast food zinciri kurmayı hedefleyen iddialı bir gencim. Etimiz, ekmeğimiz, soslarımız ve salatalarımızla bir Bursa markası olarak büyüyeceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Şenipek, Bursa'dan sonra Anadolu'ya açılmayı hedeflediğini, şube kuracağı en son kentin İstanbul olacağını belirterek, hedeflerini gerçekleştirmesi durumunda yurt dışına Bursa burgerini taşımayı istediğini söyledi.
özlem
özlem

- Similar topics